sanat

Kerime  Hatun Lisesi sanatsal çalışmalar kapsamında çeşitli kulüp çalışmaları yürütmektedir.

Görsel Sanatlar Kulübü
Davranışımızı, karakterimizi, hayretimizi rafine edebiliriz.Kendimizi tanıyarak ve kontrol ederek diğer yaşamlara muhabbet pencereleri açabiliriz.Adiliğe, zulme, adaletsizliğe ve bayalığa tahammül edemeyecek hallere bürünsek de hayalimizde "bir kuş, bir orman düşleyip" derin bir nefes alabiliriz. Bu hayalî renklerimizle herkesi tablomuzun içine alabiliriz.

Ebru Kulübü
Mayası, "su ve toprak" olan insana hakiki macerasını hatırlatan en latif yol, sanattır. Sanatın sembolleri birer kilit ise anahtarı da hâl dilidir.Hangi" kavi duruş, su ve toprak" renkler karşısında yumuşamadan durabilir, özüne ayak direyebilir?
Tekne başındaki mesayi "Hayr olsun!" dualarıyla başlar.Renklerin, gönülden mi fırçadan mı düştüğü birer gizdir. Atölyede insan kağıda mı aynaya mı bakar muammadır.

Edebiyat kulübü
Biz, hissettiğimiz her duyguyu yazmayı isteriz. Geriye dönüp baktığımızda, geçmişimizin edebiyat sayfalarından okunmasını bekleriz. Önce birbirimizi sonra da şiirleri okuruz. Cümlelerimiz kısa, bu cümleler üzerine düşünmek ise idealar evreninden yansıyan bir felsefeye ...
Seyretmek, eleştirmek, mektup, kelimeler, sinema, pano, merdiven, huzur, mürekkep, sihir, kalem, müzik, hasbihal, selam, fikir, dua, kâğıt, sanat, tahlil, hayat, hayal, ab-ı hayat ve daha nelerle işlenen bir kulüp….

Müzik kulübü
Müzik ruhun notasını okuyabilmektir. Engin keşiflerle hayatı başka renklerde yaşamak ve yaşatabilmektir. Sevgi yolculuğuna, çaldığımız enstrümanlarla çıkan kulübümüz yüreklerde mola vermektedir. Yetenek, huzur, berrak bir zihin, hoşgörü müziğin anahtarlığında asılıdır.